Communicatie met ouders

Aan het begin van elk schooljaar wordt er per groep een informatieavond georganiseerd. Aan het einde van iedere week sturen de leerkrachten een weekbericht naar de ouders, waarin zij een overzicht geven van de activiteiten van de afgelopen week en de plannen voor de komende week. De directeur verstuurt wekelijks een nieuwsbrief met belangrijke informatie vanuit de school. Alle activiteiten zijn te vinden in de agenda in Parro.
ParnasSys
Voor het registreren van de gegevens van onze leerlingen, het bijhouden van hun ontwikkeling en het verwerken van hun resultaten gebruiken wij het leerlingvolgsysteem van ParnasSys. Dit programma biedt de mogelijkheid om u als ouder(s)/verzorger(s) inzage te geven in de gegevens en de resultaten van uw kind(eren). Hiervoor is de applicatie Ouderportaal ontwikkeld. Het ouderportaal is bedoeld als instrument om inzicht te vergroten en samenwerking te versterken. U kunt inloggen in het ouderportaal van Parnassys met de gebruikersnaam die u via een mail ontvangt en het wachtwoord dat u zelf aanmaakt.
Parro
Parro is een veilige communicatie-app die gekoppeld is aan het leerlingvolgsysteem Parnassys, zodat u alle schoolgerelateerde informatie binnen handbereik heeft. Via Parro kunt u de activiteiten van uw kind(eren) op school volgen. Schoolactiviteiten staan in de Parro-agenda en u ontvangt bijvoorbeeld foto's en andere updates vanuit de groep. Ook kunt u zich via Parro opgeven om mee te helpen bij activiteiten, zich inschrijven voor ouder-/kindgesprekken of een één-op-één gesprek voeren met de leerkracht van uw kind. Daarnaast kunt u via Parro uw kind ziek of afwezig melden.
Parro is beschikbaar op elk apparaat en platform, zowel als app als via de website. We willen u erop wijzen dat leerkrachten in de avonduren niet altijd in staat zijn om via Parro te reageren. Voor en na schooltijd kunt u de leerkrachten uiteraard wel via Parro benaderen.
Ouders zijn altijd welkom om aan het begin van de schooldag kort met de leerkracht te overleggen over belangrijke zaken die voor de start van de dag relevant zijn. Voor andere mededelingen en vragen hebben de leerkrachten tijd aan het einde van de schooldag. Uiteraard kunt u ook een afspraak maken voor een uitgebreider gesprek, zodat de leerkracht meer tijd heeft om op uw vragen in te gaan. Wij geven, vooral bij onduidelijkheden of zorgen, de voorkeur aan een persoonlijk gesprek boven communicatie via Parro.
Drie keer per schooljaar is er een ouder/kind/leerkrachtgesprek. Wij werken daarbij vanuit de cyclus startgesprek (oktober), voortgangsgesprek (februari) en eindgesprek (juni/juli). Vanaf groep 4 willen wij dat de leerlingen bij alle gesprekken mee komen. In deze groepen zijn de leerlingen prima in staat om mee te praten over wat er goed gaat, wat er beter kan en hoe.